Wirtualna karta kredytowa z limitem: jak to działa?
Karta kredytowa nie musi być już plastikiem w portfelu — teraz możesz korzystać z niej całkowicie cyfrowo. Jak działa wirtualna karta kredytowa z limitem i czy można płacić nią tak samo, jak zwykłą "kredytówką"?
Jak działa wirtualna karta z limitem kredytowym?
Karta kredytowa jest rodzajem kredytu konsumenckiego. Korzystając z karty, wydajesz więc nie własne, lecz pożyczone od instytucji finansowej pieniądze. Wirtualna karta kredytowa nie ma fizycznej formy — istnieje wyłącznie w wersji cyfrowej. Podobnie jak karty fizyczne, posiada wszystkie niezbędne do wykonywania płatności dane karty: numer karty, dane właściciela, datę ważności oraz kod zabezpieczający CVC2 umożliwiający wykonywanie bezpiecznych transakcji płatniczych.
Czym jest limit kredytowy na karcie wirtualnej?
Limit kredytowy na karcie wirtualnej to maksymalna kwota pieniędzy, jaką możesz wykorzystać, korzystając ze swojej karty. Jest to rodzaj „pożyczki” przyznawanej przez instytucję finansową, którą możesz wykorzystywać do zakupów lub wypłat z bankomatów, a następnie musisz ją spłacić.
Limit kredytowy ma charakter odnawialny. Jeśli wykorzystasz określoną kwotę i spłacisz zadłużenie, będziesz mógł ponownie korzystać z maksymalnej przyznanej przez kredytodawcę sumy.
W przypadku wirtualnej karty z limitem Miloan Card kwota limitu wynosi 5000 zł.
Ważne: przed wydaniem decyzji o wirtualną kartę z limitem kredytodawca ma obowiązek sprawdzić zdolność kredytową wnioskującego. To, jaką kwotę limitu Ci przyzna, zależy od wyniku oceny zdolności do spłaty.
Złóż wniosek o Wirtualną kartę z limitem do 5000 zł
Kto może korzystać z limitu kredytowego?
Z limitu kredytowego na karcie może korzystać wyłącznie właściciel karty płatniczej. Kto może otrzymać wirtualną kartę od Miloan Card? Wniosek online może złożyć osoba:
- mieszkająca i pracująca na stałe w Polsce;
- mająca polskie obywatelstwo;
- w wieku od 21 do 75 lat;
- nie figuruje w bazach dłużników;
- dysponująca aktywnym numerem telefonu komórkowego i rachunkiem w polskim banku;
- zarejestrowana w serwisie Miloan card na stronie card.miloan.pl;
- mająca zdolność do spłaty zobowiązań wobec kredytodawcy.
Jakie płatności kartą wirtualną można wykonywać?
Z pomocą karty wirtualnej możesz:
- wygodnie i bezpiecznie wykonywać płatności online w sklepach internetowych i finansować mniejsze i większe zakupy;
- płacić za bilety lotnicze i kolejowe;
- rezerwować noclegi na popularnych platformach typu Booking.com;
- robić przelewy online;
- po dodaniu karty do cyfrowego portfela (np. Apple Pay czy Google Pay) płacić zbliżeniowo smartfonem lub smartwatchem także w sklepach stacjonarnych i wypłacać pieniądze z bankomatów zbliżeniowych.
Jak złożyć wniosek o limit na karcie online?
Wniosek o limit na wirtualnej karcie Miloan Card złożysz w 100% online. Przez internet zawrzesz także umowę. Dzięki temu cała procedura będzie nie tylko bardzo wygodna, ale również szybka.
Do złożenia wniosku będzie Ci potrzebny wyłącznie dowód osobisty, telefon komórkowy oraz dostęp do bankowości internetowej (niezbędny do potwierdzenia tożsamości). Kredytodawca nie będzie wymagał od Ciebie dostarczenia żadnych dokumentów dochodowych. Pamiętaj także, by przed złożeniem wniosku o swoją wirtualną kartę cofnąć zastrzeżenie numeru PESEL.
Aby otrzymać kartę:
- Wejdź na stronę www.card.miloan.pl, przy pomocy suwaka określ preferowaną kwotę limitu na karcie kredytowej i naciśnij przycisk Zamów kartę.
- Wypełnij formularz. We wskazanych polach wpisz Twoje dane osobowe oraz szczegóły dotyczące wysokości i źródła dochodów oraz wydatków. Dzięki nim kredytodawca będzie mógł ocenić Twoją zdolność kredytową i przyznać określoną kwotę kredytu na karcie.
- Zweryfikuj swoje dane przy pomocy usługi TransactionLink. Taka procedura służy zapewnieniu bezpieczeństwa i pozwoli potwierdzić, że jesteś osobą, za którą się podajesz i nikt nie próbuje zaciągnąć kredytu na Twoje dane.
- Poczekaj na informację w sprawie wniosku, którą Miloan wyśle na podany numer telefonu oraz adres e-mail.
Sprawdź, jak szybko możesz otrzymać wirtualną kartę z limitem
Jak spłacić limit kredytowy na karcie Miloan?
Spłatę karty kredytowej możesz wykonać w dowolnym momencie, np. w comiesięcznych cyklach zsynchronizowanych z otrzymaniem pensji. Kwota spłaty może obejmować całe powstałe w okresie rozliczeniowym zadłużenie lub jedynie jego część.
Limit na wirtualnej karcie Miloan Card możesz spłacić na dwa sposoby:
- poprzez panel klienta na www.card.miloan.pl;
- przelewem. Możesz również dokonać spłaty karty, przelewając środki na rachunek bankowy: 27 2490 0005 0000 4600 0023 6426. W tytule przelewu wpisz: Spłata limitu kredytowego numer [WPISZ NUMER UMOWY], który znajdziesz w pliku MC UMOWA O UDZIELENIE LIMITU KREDYTOWEGO.pdf. Dokument ten znajdziesz na Twoim koncie w zakładce Dokumenty. Przelew możesz wykonać przez system bankowości internetowej, bankową aplikację mobilną, w banku lub na poczcie.
Ważne: po każdym okresie rozliczeniowym, musisz dokonać płatności w wysokości co najmniej minimalnej kwoty do zapłaty, w ciągu 3 dni od zakończenia tego okresu. Jeśli nie jesteś w stanie spłacić całego zadłużenia, zadbaj więc o spłatę co najmniej kwoty minimalnej. Informacje o minimalnej kwocie do zapłaty znajdziesz w zestawieniu transakcji, po zalogowaniu się do panelu klienta.
Limit na wirtualnej karcie: odsetki inne opłaty
Każda instytucja finansowa stosuje własną politykę kosztów. Zanim wybierzesz kartę i złożysz wniosek, koniecznie sprawdź, ile zapłacisz za najważniejsze operacje i korzystanie z limitu.
Oto przykładowe opłaty i prowizje towarzyszące korzystaniu z karty Miloan Card:
- opłata za kartę (wydanie karty) — 0 zł;
- opłata za obsługę karty kredytowej (miesięcznie) — zależy od kwoty wykorzystanego limitu;
- opłata za obsługę rachunku karty — 0 zł;
- wypłata gotówki z bankomatu w Polsce — 0 zł;
- opłata za transakcję bezgotówkową: przelew z rachunku karty kredytowej — 0 zł;
- opłata za zmianę wysokości limitu — 0 zł;
- opłata za zestawienie operacji w formie elektronicznej — 0 zł.
Wysokość innych opłat sprawdzisz w tabeli opłat i prowizji na stronie www.card.miloan.pl w sekcji Strefa Informacji — Dokumenty (https://card.miloan.pl/documents).
Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) karty, odsetki, całkowity koszt kredytu i całkowita kwota do zapłaty zależą od kwoty kredytu na karcie oraz czasu, w jakim spłacisz zadłużenie.
Pozabankowa karta kredytowa z limitem: czy jest bezpieczna?
Czy płatności za zakupy online przy pomocy wirtualnej karty kredytowej wydanej przez instytucje pozabankową są tak samo bezpieczne, jak przy użyciu karty debetowej lub fizycznej karty kredytowej? Zdecydowanie tak. Zarówno banki, jak i pozabankowe instytucje finansowe są obecnie nadzorowane przez Komisję Nadzoru Finansowego. Ich działalność podlega także zapisom tych samych aktów prawnych: Ustawy o kredycie konsumenckim czy ustawy antylichwiarskiej, czyli nowelizacji przepisów dotyczących udzielania kredytów konsumenckich, która wchodziła w życie etapami od maja 2023 roku.
Warto jednak pamiętać, że odpowiedzialne zarządzanie limitem Twojej karty oraz zapewnienie bezpieczeństwa transakcji spoczywa także na Twoich barkach.
- Nie wnioskuj o kartę, jeśli nie masz regularnych dochodów, a Twoja sytuacja finansowa nie jest stabilna. Kolejne zobowiązanie może dodatkowo ją pogorszyć, zwiększając ryzyko trudnej do rozplątania pętli zadłużenia.
- Chcesz dokonać płatności w internecie? Nie wpisuj danych karty w formularzach, jeśli korzystasz z ogólnodostępnych, niezabezpieczonych sieci internetowych.
- Rób zakupy jedynie w znanych i rozpoznawalnych sklepach internetowych. Przed złożeniem zamówienia sprawdź, czy sklep korzysta z certyfikatu SSL (będzie świadczył o nim symbol kłódki umieszczony na pasku adresu w przeglądarce). Zajrzyj także do polityki prywatności i regulaminu, aby upewnić się, że podmiot jest zarejestrowany w Polsce, posiada numer NIP, adres do korespondencji i numer telefonu.
- Zanim wykonasz transakcję w internecie, zwłaszcza jeśli jesteś w miejscu publicznym (np. pociągu, restauracji etc.), upewnij się, że nikt nie "podgląda" Twojego monitora.
- Jeśli chcesz wykonać przelew z karty lub wypłacić pieniądze z bankomatu, sprawdź wcześniej, ile zapłacisz za taką transakcję. W przeciwieństwie do płatności zbliżeniowych i płatności online takie operacje mogą wiązać się bowiem z dodatkowymi opłatami.
Bądź mobilny, płać wygodnie – wybierz wirtualną kartę z limitem już dziś